ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3641234
*
nr 364 1234
Spegel
Empirestil, H.134
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 7 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 12:50:22
1
300 kr
7/6 15:05:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7097 Spegel
Rokokostil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
Spegel
nr 364 1234
Spegel
Empirestil, H.134
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 7 juni 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 12:50:22 | 1 | 300 kr |
7/6 15:05:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7097 Spegel
Rokokostil, nutida. Höjd: 63 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28